Топ 20 најпродавани книги за 2020 во Македонија

Top-20-najprodavani-knigi-za-2020-vo-Makedonija.jpg

Топ 20 најпродавани книги за 2020 во Македонија

Единствениот портал за електронска трговија со книги, КупиКнига.мк ја објави листата на 20 најпродавани книги за 2020 година. Најпродавана книга во 2020 година била „Принцезата Султана: неисплачени солзи“ од Џин Сасон.

Во 2020 година најпродавани 20 книги биле:

 1. Принцезата Султана: неисплачени солзи – Џин Сасон
  2. Апартман во Париз – Гијом Мисо
  3. Девојката од Бруклин – Гијом Мисо
  4. Е, баш ме заболе – Марк Менсон
  5. Тајната на Алексови – Наде Стојилковиќ
  6. Бедни луѓе – Фјодор М. Достоевски
  7. Лесен начин да ставите крај на пушењето – Ален Кар
  8. Богат татко, сиромашен татко – Роберт Киосаки
  9. Ќерката на дрвосечачот – Наде Стојилковиќ
  10. Тошо Малерот: монологија – Васко Тодоров
  11. Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов
  12. Ако не постои утре – Гијом Мисо
  13. Станарката на замокот Вајлдфел – Ен Бронте
  14. Девојката и ноќта – Гијом Мисо
  15. Пациентот – Себастијан Фицек
  16. Моќта на потсвеста – Џозеф Марфи
  17. Медитации – Марк Аврелиј
  18. Какви што ти се мислите таков ти е животот – Џејмс Ален
  19. НОЌ и ДЕН – Вирџинија ВУЛФ
  20. Бруклин – Колм Тојби

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail