Tрамп ќе формира вселенски сили

tramp.jpg

„Ќе имаме Вселенски сили“, рекол Трамп и додал дека тие ќе бидат од одвоен, но еднаков род на војска.

Како што рекол, САД ќе бидат далеку пред останатите во веселната, а планира и да го оживее националиот вселенски програм.

Американскиот претседател космосот го означил како прашање на национална безбедност наведувајќи дека не сака „Кина и Русија да бидат земји пред“ САД.

Новите вселенски сили ќе бидат под команда на начелникот на здружениот генералштаб Џозеф Данфорд. Тпк исто така ветил дека наскоро ќе ги врати САД на Месечината и дека ќе стигне до Марс.

Трамп вчера потпиша нова директива з анамалување на бројот на сателити во вселената,

Новата прилика предвидува осигурување на безбедно оружје во орбитата каде се зголемува сообраќајот на сателити.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail