Трет циклус саеми за вработување од 18 мај

vrabotuvane.jpg

Од 18 мај започнува третиот по ред циклус саеми за вработување на кој работодавачите ќе ги претстават нивните потреби за вработување, а невработените ќе имаат можност непосредно да се информираат за условите за вработување.

Саемот ќе трае до 15 јуни, а во овој временски интервал вакви настани ќе се реализираат уште во пет градови – Штип, Кавадарци, Битола, Тетово и Струмица.

Досега се одржани два циклуси саеми за вработување на кој учествувале 734 работодавачи. Резултирале со најмалку 2.500 вработувања. Саемите биле посетени од над 79.000 посетители кои доставиле 21.190 биографии.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail