Трета меѓународна изложба Ex Libris во Музеј на Град Скопје

Lukasz-Cywicki-POLAND-web.jpg

На 6 декември (вторник) 20.30 часот во Музеј на град Скопје ќе се отвори третата меѓународна изложба Ex Libris Скопје. Ова е биенално, трето издание со кое Македонија се впишува во мапата на светските графички случувања. Од година во година интересот за учество се зголемува па така оваа година со свои дела ќе се претстават 67 автори од 26 земји. Застапени се речиси сите традиционални графички техники.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail