ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА ПОЧНУВА НА 13-ТИ МАЈ – предвидува јасновидецот кој го предвиде влегувањето на ТРАМП во Белата куќа

vojnna.jpg

Според еден јасновидец и предвидувач, Третата светска војна ќе започне на 13 мај 2017-та година. Светот ќе страда! 

Според јасновидецот Хорасио Вијагес којшто правилно предвиде дека американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја нападне Сирија, Третата светска војна е на повидок и ќе започне на 13 мај оваа година, пишува во весникот “Daily Mirror”.

Вијагес, кој себеси се прогласи за светец на Бога, уште во 2015-та година прорече дека Доналд Трамп ќе биде следниот претседател на САД. Но, уште тогаш тој соопшти дека милијардерот како “крал на Илуминатите“ ќе го воведе светот во Трета светска војна.
“Тоа ќе се случи на 13 мај оваа година, кога се наваршуваат 100 години од првото појавување на Света Богородица од Фатима на 13 мај 1917-та година во Португалија. Тогаш мајката на Христос предупреди дека ако Русија не биде вратена кон верата, Бог ќе ја искористи земјата за да предизвика многу беди во светот.

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail