Трик кој треба да го знаете: Како да си ги направите чевлите водоотпорни?

Trik-koj-treba-da-go-znaete-Kako-da-si-gi-napravite-chevlite-vodootporni.jpg

Трик кој треба да го знаете: Како да си ги направите чевлите водоотпорни?

Скоро секоја обувка ќе стане отпорна на вода и стопен снег ако ставите пчелин восок, но ако го немате, ќе ви служи и обична свеќа.

Тријте ги чевлите со свеќа така што на нив да остане бел слој. Потоа стопете го со фен за коса вклучен на највисока температура.

Почекајте неколку минути и чевлите ќе бидат подготвени за одење под дожд или снег.

Восокот треба да ги заштити кожните чевли од вода, оние од антилоп, но и тие од платно.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail