ТРИК СО АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА: Бели заби за само еден час

zubi-beli-zubi-cetkica-za-zube-foto-profimedia-1490886897-1144275.jpg

Стоматолозите откриле дека постои решение за бели заби, кое воопшто нема да ви ја оштети глеѓта. Ако пиете кафе или чај и пишите цигари, ова е едиеално решение за вас.

Постојат многу производи кои ќе ви ги избелат забите, но или се ризични или ќе потрошите огромна сума на пари. Исто така постои можност да се разочарате кога пастата за изелување воопшто нема да помогне.

За среќа, постои начин вашите заби да бидат бели, а потребна ви е само една состојка за да имате бели заби за само еден час со оваа метода.

Упатство:

Измешајте сода бикарбона со обична паста за заби. Свиткајте алуминимска фолија така да го опфати просторот каде што се збите. Оставете да делува и ќе се изненадите кога ќе ја видите вашата насмевка.

Овој третман би требало да се прави два пати неделно за најдобри резултати.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail