Трик за чистење на шпоретот без мака, со 4 состојки до блескава чистота

Trik-za-chistenje-na-shporetot-bez-maka-so-4-sostojki-do-bleskava-chistota.jpg

Трик за чистење на шпоретот без мака, со 4 состојки до блескава чистота

Една жена објавила трик како да се исчисти шпоретот со само четири состојки.

Во сад таа измеша сода бикарбона и вода и смесата ја нанесе на целиот шпорет. Се остава да делува 30 минута и потоа се брише со влажна крпа без триење.

На крај шпоретот се пребришува со алкохолен оцет и лимонов сок за сјај.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail