Туристичките слогани на секоја земја на заедничка мапа- Кој е слоганот на Македонија?

20161219-turistichkite-slogani-na-sekoja-zemja-na-zaednichka-mapa-koj-e-sloganot-na-makedonija-m.jpg

Едно од нештата што го прави туризмот забавен се слоганите кои земјите ги креирале за да се претстават себеси на туристите. Дали се забавни или глупави проценете сами. Се разбира на листата се наоѓа и слоганот на Македонија.

Еве дел од листата:

Велика Британија: „Дом на неверојатни моменти“.

Канада: „Продолжи да истражуваш“.

САД: „Се во рамки на твојот дофат“.

Русија: „Откриј ја твојата Русија“.

Чешка: „Земја на приказни“.

Данска:„Најсреќното место на Земјата“.

Белгија: „Да се биде на вистинското место“.

Австрија: „Пристигни и оживеј“.

Холандија: „Оригинална кул“.

Исланд- „Инспирирани од Исланд“.

Турција: „Бидете наши гости“.

Словенија: „Ја чувствувам Словенија“.

Бугарија: „Откритие за споделување“.

Хрватска: „Полна со живот“.

Србија: „Моја Србија“.

Црна Гора: „Дива убавина“.

Албанија: „Одете на свој начин“.

Грција: „Цело време класика“.

Македонија: „Македонија Вечна“.

Босна и Хрцеговина: „Срцето на Југоисточна Европа“.

Полска: „Раздвижи ја твојата имагинација“.

Германија: „Едноставно инспиративна“.

Белорусија: „Гостопримливост надвор од границите“.

Словачка: „Патувајте во Словачка-Добра Идеја“.

Португалија: „Западен Брег на Европа“.

Јапонија: „Бесконечно откритие“.

Филипини: „Позабавно е на Филипините“.

Кина: „Кина каква што никогаш не била порано“.

Шри Ланка: „Чудото на Азија“.

Овде може да ја видите целосната мапа на која се прикажани сите земји.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail