Туристите се освестија – Дубаи е град без душа, Париз и Венеција измама 

dubaji.jpg

Туристите тврдат дека главните туристички дестинации се прескапи, а кога ќе стигнете на лице место не изгледаат онака како што се претставени.

За Париз и Венеција има слични коментари, дека се скапи и дека се мамка за туристи.

Еден турист се решил со траект да замине на ручек на друг остров, при што забележал дека цените драстично се пониски.

Во тој контекст се спомнува и Куала Лумпур.

За Каиро има многу критики заради однесувањето на локалното население.

Го опишуваат дека е валкан град со нељубезни луѓе.

На социјалните мрежи за Дубаи има и коментари во кои се вели дека е град без душа,  дека целиот е вештачки и дека не е за повеќе од еден ден.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail