Убаво е во домот да имате фигура на слон, а еве каде треба да ја поставите

Ubavo-e-vo-domot-da-imate-figura-na-slon-a-eve-kade-treba-da-ja-postavite.jpg

Убаво е во домот да имате фигура на слон, а еве каде треба да ја поставите

Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата од негативни влијанија.

Фигурната на слон во спалната соба претставува љубов меѓу двајца и го чува бракот, додека фигурата мајка слон со своите малечки го чува односот меѓу родителите и децата.

Паровите кои сакаат бебе треба да го стават слонот во спалната соба, но не заборавајте едно во детската соба за креативност и знаење.

За да привлечете пари и успех во работата фигурата слон со жаба или мајмун на врвот ставете ја на северната страна од куќата.

Слон со дигната сурла значи успех, а со спуштена долговечност.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail