Ученичка до Јапонија доби петка откако на професорот предала празен лист

pisanje-ruka-desna-freeimges-Cierpki.jpg

Ученичка од Јапонија која предаде празен есеј по историја доби петка откако професорот забелажал дека го напишала со невидливо мастило.

Еими Хага се послужила со техниката „абурдаши“ која ја користеле нинџите, , со часови впивајќи и мелејќи соја од грав соја со цел да се направи мастило.

Буквите се појавиле откако професорот го загреал лисотот на оган.

„Го научив тоа кога бев мала“ вели Хага за „BBC“ и додава: „Се надевав дека никој друг нема да се сети на тоа“.

Хага е заинтеренсирана за нинџи- тајни агенти и убијци во Јапонија во средниот век.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail