Ученици и директорот се ишишаа келави, причината тажна

sisanje_direktora_1000x0-100757.jpg

Учениците од едно училиште во САД го малтретирале Џексон Џонсон бидејќи си ја избрчил главата во знак на поддршка на неговиот дедо кој бил болен од карцином.

Меѓутоа мајката на Џексон го известила директорот на училиштето Тим Хедли за овој суров испад.

Хедли ги собрал учениците и им одржал срцепарателен говор за тоа како канцерот не е нешто што треба да го исмеваат. Тоа не е убаво. Тој на Џексон му дозволил да му ја избричил главата во знак на солидарност.

Потоа уште неколку ученици се ошишаа келави за да покажат поддршка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail