Ученици од „Михајло Пупин“ добија договори за практична работа во ЕВН

evn-makedonija.jpg

????????????????????????????????????

Ученици од специјалната ЕВН паралелка во средното електротехничко училиште „Михајло Пупин“ добија договори за месечен надомест за практична обука во оваа компанија.

На ваков начин тие покрај тоа што ќе стекнуваат практично искуство неопходно за вклучување на пазарот на труд по завршување на образованието, ќе добиваат надомест за тоа што со извршување практични работи на терен преземаат одговорност.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail