1.jpg

Денес ученици од САБА, првото приватно средно стручно училиште во Р. Македонија, го посетија Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Свети Николе. Учениците беа запознаени со можностите за студирање кои ги нуди нашиот универзитет, а беше разговарано и за продлабочување на соработката помеѓу двете институции.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail