Учесниците на #wfys2017 на средба со Амбасадорот на Руската Федерација во Р. Македонија

amabasada.jpg

На 01.12.2017 во Sky Bar Hotel Russia учесниците кои ја претставија Македонија на 19-тиот Светски фестивал на млади и студенти остварија средба со Амбасадорот на Руската Федерација во Р. Македонија, Н.Е. Олег Шчербак.

На средбата учесниците ги пренесоа своите искуства од фестивалот и го изразија своето задоволство што им беше укажана можноста да бидат дел од овој неверојатен настан.

Значаен придонес во подоготовката на македонската делегација даде и Амбасадата на Руската Федерација во Р. Македонија, за што учесниците му врачија Благодарница на Амбасадорот на Руската Федерација во Р. Македонија, Н. Е. Олег Шчербак.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail