УГД најпребаруван на Гугл во категоријата „образование“ во државата

UGD-najprebaruvan-na-Gugl-vo-kategorijata-obrazovanie-vo-drzavata.jpg

УГД најпребаруван на Гугл во категоријата „образование“ во државата

Секоја година “Google” објавува аналитика за трендовите на пребарување во текот на годината. Има низа категории кои се поделени од страна на „Google“ , она што е најинтересно и што македонците најмногу пребарувале е во категоријата „работа и образование“.

Во категоријата работа и образование, најпребаруваните теми посочуваат дека Македонците се интересирале за гитари, за Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) и „Зум“, додека во најпребаруваните термини и во оваа категорија има „купувам домашно“, но може да се забележи и дека се пребарувале „тестови Б-категорија“ и „речник албански-македонски“.

Најбараните термини во сите категории видете ги на следниот линк:

https://www.fakulteti.mk/news/03012021/shto-najmnogu-guglale-makedoncite-vo-2020-godina

Извор: УГД

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail