УХМР со лоши вести за времето

uhmr.jpg
Од вторник се очекува голема промена на временската состојба, најавуваат од УХМР. Ќе имаме прилично нестабилно време, со врнеќи од дожд кои на повеќето места ќе бидат поројни со последователни грмежи и засилен ветер во северните делови.
Ќе дува и умерен југозападен и јужен ветер, кој попладне на одредени места ќе се засилува.
Од среда до петок претпладне, времето ќе биде променливо и посвежо со локален дожд.
Дневната температура, почнувајќи од запад ќе биде во опѓање, кое ќе продолжи и во среда и четврток и ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност помеѓу 8 и 7.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail