УЈП повторно распродава !

srsrkkjs.jpg

Автомобили за само 1.000 евра, телевизори за 3.000 денари, а има и други стоки.

На 12 април Управата за јавни приходи ќе одржи наддавање за продажба на предмети запленети од даночни обврзници.

Во понудата на УЈП може да се најдат ствари по багателна цена. Така, има автомобили со почетна цена од по 1.000 евра, телевизори со стартна цена од по 50 евра, но и други стоки кои се запленети и се во сопственост на УЈП, како што се машини за шиење, товарни возила, телефони, биора, маси, столови, алати и друго.
Подетално за ова наддавање, но и за листата на понудени предмети може да прочитате тука.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail