Ултра ДОО : Windows System Engineer

ultra.jpg

Ултра ДОО – водечка компанија во IT индустријата во Македонија има потреба од лице кое ќе работи на позиција Windows System Engineer.

  • Кандидатот треба да ги поседува следниве квалификации:
  • Завршено соодветно образование
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на Windows Server платформата
  • Познавање на AD, IIS, FTP, DNS сервисите
  • Познавање на Microsoft Exchange (ќе се смета за предност)
  • Секое дополнително знаење и искуство во IT индустријата ќе се смета за предност
  • Познавање на англиски јазик

Возачка дозвола Б-категорија не е задолжителна, но ќе се смета за предност. Сертификати, уверенија и дипломи исто така ќе се сметаат за предност.

Ве покануваме да аплицирате со испраќање кратка биографија (CV) на e-mail: [email protected], со назнака за ” Windows System Engineer ” заклучно со петок 23.12.2016. Само кандидатите што ќе влезат во потесниот избор ќе бидат повикани на разговор.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail