Уметникот Александар Поповски уште еднаш воодушеви со својот талент

IMG_20170428_193135.jpg

Големината на талентот на младиот уметник Александар Поповски нема граници, тоа го докажа и неговиот последен цртеж на кој е насликана Бијонсе. Цртежот е идентична копија на веќе постоечка фотографија од пејачката, на кој би позавидел и самиот фотограф.

Александар е познат по тоа што слика портрети на познати музичари, еден од нив е и покојниот Тоше Проески. Во прилог е споредбата на двете фотографии, рачно нацртаната и дигиталната верзија.

 

Received 120332000455728700

 

Александар Поповски

FB IMG 1493399928150

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail