Уникатен шопинг и забава со „Ултра Распродажба“ во Капитол Мол

ultra-rasprodazba-kapitol-1.jpg

Шопингот е посебна култура исполнета со разни искуства и вредности кои секојдневно ги збогатуваат чувствата на голем број на луѓе. Со купувањето на модни парчиња секој ја креира својата личност преку својот изглед. Се истакнува и ги изразува карактеристиките кои ги поседува. Капитол Мол го надополни ова искуство и на крајот од сезоната есен-зима ги изненади посетителите со организацијата на Ултра Распродажба која започна на 22ри и траеше до 26ти февруари. Во срцето на Општина Аеродром илјадници граѓани беа дел од шопинг искуството кое го понуди Капитол Мол.

Секој трага по својата уникатност и самостојност изразувајќи се преку модните парчиња и додатоци, посебно моделите и модните блогерки. Познатите македонски блогерки, Емилија Вутиновска и Дани Ѓуровска, ја потврдија специфичноста на шопингот и го посетија Капитол Мол за време на Ултра Распродажбата, каде заедно со посетителите уживаа, трудејќи се да одберат од големиот избор на омилените парчиња облека и накит.

Во Капитол Мол, покрај екстензивните попусти кои беа понудени, беше организирана и забава за посетителите. Настапот на познатиот ДЈ Боби го исполни центарот со музика и придонесе за раздвижена шопинг атмосфера. Во еден од најубавите трговски центри во градот, Капитол Мол беше преплавен со луѓе во потрага по своето ултра модно парче. Попустите се движеа и до -70% во скоро сите продавници и можеше да се најдат прекрасни модни додатоци како часовници, декоративна козметика и облека. Љубителите на шопингот кои беа дел од ова ултра-уникатно искуство го освежија својот стил и ја надополнија својата гардероба со омилените производи.

Со години Капитол Мол посветува исклучителна грижа за сите свои посетители преку организирање на забавна програма, интересни активности и незаборавни промоции, во секој дел од годината. Секој кој го посетува Капитол Мол е сведок на уникатно и пријатно искуство, исполнето со забава, среќа и радост.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail