Универзитет на Атина –стипендии за магистерски студии

Untitled-2.jpg

Факултетот за политички науки и јавна администрација на Универзитетот во Атина за кандидати од земјите на Југоисточна Европа ( Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Косово, Црна Гора, Романија, Србија и Република Македонија) доделува стипендии за едно годишна магистерска програма за југоисточни европски студии за академската 2016 – 2017 година.

Студиската програма се реализира на англиски јазик.

Краен рок за аплицирање е 17 јуни 2016 година

Подетални информации за условите и начинот за аплицирање може да се најдат на:

Career Office –University of Athens
http://career-office.uoa.gr/(“metaptyxiaka-ypotrofies”)

State Scholarship Foundation (IKY)
http://www.iky.gr/

Alexander S.Onassis Public Benefit Foundation
http://www.onassis.gr/

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.