Универзитетот на туризам и менаџмент поддржувач на овагодинешната матурска парада

Screenshot_7-1.jpg

Деканот од факултетот за туризам, проф. д-р Сашко Граматниковски на матурантите им се обрати со топли честитки и мотивирачки пораки.

“Матуранти, исправете се и покажете му на светот од што сте направени! Кога животот ќе ве собори, најдете причина да станете повторно.

Никогаш не откажувајте се од успехот.

Запомнете добро… единствениот начин за неуспех е откажувањето, а секој ваш пад е само чекор поблиску до посакуваниот успех.“

Вие не сте обична, вие сте извонредна генерација на млади луѓе со која сите ќе се гордееме.

Верувајте во себе, верувајте во вашата иднина и ќе го најдете вашиот пат.

Почитувани матуранти, зграпчете ги соништата, вашето време доаѓа!“

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail