УТМС ИМ ГО ЧЕСТИТА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СТУДЕНТИТЕ

UTMS-IM-GO-CHESTITA-SVETSKIOT-DEN-NA-STUDENTITE.jpg

УТМС ИМ ГО ЧЕСТИТА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СТУДЕНТИТЕ

Светскиот ден на студентите е прослава на мултикултурализмот, различноста и соработката меѓу студентите низ целиот свет. Универзитетот за туризам и менаџмент е горд на своите студенти затоа што тие се иднината и преспективата на глобалната заедница. Светскиот ден на студентите е совршена можност да им оддадеме чест на студентите затоа што тие работат напорно за да ги постигнат своите цели во кариерата и да креираат различни можности. Нивните напори и залагања за подобра иднина треба да ги почитуваме и славиме.

Универзитетот за туризам и менаџмент им го честита Светскиот ден на студентите.

Извор: УТМС

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail