Уживајте во природните убавини на БиХ – режисерот Харис Дубица објави прекрасно видео

Uzivajte-vo-prirodnite-ubavini-na-BiH-reziserot-Haris-Dubica-objavi-prekrasno-video.jpg

Уживајте во природните убавини на БиХ – режисерот Харис Дубица објави прекрасно видео

Босанскиот режисер Харис Дубица објави видеоснимка која го прикажува се она што Босна и Херцеговина ја прави посебна. Во краткото видео, опфатени се Бања Лука, Сараево, Мостар, Јајце… Во низа кратки снимки, можат да се видат и планините, но и крајбрежјето на БиХ.

„Гледав неколку вакви видеа што ги покажуваат убавините на другите земји. Па, добив желба да направам своја верзија за БиХ и судејќи според коментарите, успеав да направам нешто многу убаво”, прокоментира кусо Дубица за видеото.

Видеото е споделено неколку стотици пати и има над 115.000 прегледи од корисници на Инстаграм. 

https://www.instagram.com/p/CMuFM6zhBzC/?utm_source=ig_embed

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail