Вака ќе ја исчистите бојата од рацете по фарбањето јајца – Брзо е и веднаш ќе ја снема

1.Bojadisuvanje-na-Veligdenski-jajca-so-luspi-od-kromid.jpg

Сите домаќинки знаат колку боја останува на рацете откако ќе ги офарбаат велигденските јајца.

Најлесен начин да ги отстраните дамките од бојата за јајца по рацете е со лимон.

Исцедете лимон и истријте ги рацете со него, а може и да додадете малку сол за поголем ефект.

Може да ги истриете рацете и со моќната сода бикарбона растворена со малку топла вода и бојата ќе ја снема.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail