Ве предизвикуваме: Можете ли да го решите најтешкото судоку?

Ve-predizvikuvame-Mozete-li-da-go-reshite-najteshkoto-sudoku.jpg

Ве предизвикуваме: Можете ли да го решите најтешкото судоку?

Пред да продолжите со читање, имајте на ум дека доколку започнете со решавање на ова судоку – големи се шансите да не можете да запрете. Уште поголеми се шансите дека нема да успеете, освен ако не сте генијалец.

Но, доколку сте решени да бидете дел од малкумината кои успеаја да го решат, земете веднаш пенкало и лист и започнете со пополнување на најтешкото судоку на светот.

Според скалата на тежина која се движи од 1 до 5 ѕвезди, ова судоку би имало дури 11 ѕвезди.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail