Вибер ги разочара своите корисници со новата одлука

viber-640x427.jpg

Од Вибер најавија одлука која разочара многу корисници. Од компанијата одлучиле дека веќе нема да развиваат свои апликации за Windows платформи, а ова предизвика разочараност и главоболка кај многу корисници.

Сепак, она што е најзачудувачки е тоа што Вибер одлучи да ја остави на страна и Десктоп опцијата. Така, корисниците кои имаат Вибер на компјутер ќе имаат голем проблем.

Тоа значи дека од сега корисниците повеќе време ќе поминуваат на паметните телефони.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail