Viber воведе тајни пораки (видео)

839831viberpnguyk67ik67ik67i-32511.png

Мобилната апликација за допишување Viber воведе тајни пораки во кои може да испраќате слики или кратки видеа до 30 секунди на кои ќе има тајмер и штом поставеното време истече тие повеќе нема да бидат видливи.

На овој начин може да испраќате тајни слики и видеа кои откако примачот ќе ги види ќе се избришат самите. Новата функција на Viber веќе се доставува до корисниците на Android и iOs.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail