ВИДЕО: Апликација која студирањето по медицина го прави многу интересно

srceeeeeeeeeeeee.png

Студирањето медицина знае да биде забавно. Потребно е само добро да пребарате на Интернет и ќе дојдете до една ваква апликација која е вистински хит и пронајдок.

„cArdiac ECG“ апликацијата ќе ви овозможи одлично да го проучите човековото срце и да ја анализирате неговата работа.

Преку неа можете да го ротирате срцето и да го видете неговото пулсирање.

Студентите по медицина имаат можност преку електрокардиограм – ЕКГ, што исто така е вклучено во апликацијата, да ги проучат електричните биопотенцијали на срцето.

Оваа апликација е достапна и бесплатна за симнување на Аpp Store.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail