ВИДЕО: Деца се бањаат, а не насетуваат дека ги демнат ајкули

Фотографот Шон Скот е шокиран од глетката која ја видел во водата кај плажата Ред блаф во западна Австралија.

Човекот не можел да им верува на своите очи кога ги здогледал двете ајкули од 3 метри како се приближуваат кон групата деца кои безгрижно се бањаат.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail