ВИДЕО: Десет чудовишта откриени во морето

Подводниот свет крие многу тајни, а некои од нив се овие животни кои изгледаат како митски чудовишта. Во видеото подолу се прикажани токму такви чудовишта од морето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail