ВИДЕО: Доказ дека мајчинската љубов е најсилна на светот

ZMIJA.jpg

Мајчинската љубов е најсилна на светот, а дека така е и меѓу животните докажува и оваа зајачица која храбро се фрлила во борба со многу посилен противник.

Кога змијата го зграбила малото зајаче, мајката веднаш скокнала на змијата па следела жестока борба во која змијата изгубила и се дала во бегство.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail