(ВИДЕО) Дури и НАСА се шокираше: Погледнете што е снимено на Марс

nasaaa.jpg

Љубителите на теориите на заговор тврдат дека роверот на НАСА на Марс пронашол остатоци од дрва, како и черепи.

Роверот “Кјуриосити” редовно праќа слики од црвената планета, а НАСА редовно ги објавува. Според видеото кое се рашири низ светските медиуми, најдени се остатоци од дрва и черепи на Марс.

Според едни тоа се остатоци чуни и за таа планета кои ја шокирале и НАСА. Според друг теоретичар тоа можело да биде последица од силна соларна експлозија.

За черепите се појави следното видео: Имаат дупло поголеми очи и носот и устата се поврзани како кај луѓето.

Од своја страна, НАСА тврди дека тоа се само чудни облици.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail