(ВИДЕО) Џиновска ајкула скокна од морето и се заглави на палуба на брод

ajkula-1.jpg

Џиновска ајкула скокна од морето и се заглави на оградата на брод на Лонг Ајленд.

На видеото се гледа како ајкулата се обидува да се врати повторно во водата. Од ударите во оградата, се гледа дека ајкулата е раскрвавена.

На крајот капетанот Дон Лов и уште еден член на екипажот успеале да ја вратат ајкулата во морето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail