ВИДЕО: Еве кои се можностите на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина

LABARATORIJA.jpg

Универзитетската радио и телевизија беше во посета на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина при Универзитетот „Гоце Делчев“.

Лабораторијата е една од најопремените на УГД, а и во овој регион. Станува збор за исклучително модерна организација која ги задоволува сите светски стандарди. Разгледувањето на лабораторијата се пренесуваше во живо на социјалните мрежи на УГД, а во продолжение ви го пренесуваме во целост.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail