Германската телевизија NDR со седиште во Хамбург сними видео-прилог за љубовта на Балканците кон носењето тренерки.

Иако Балканците сакаат трнерки затоа што во нив се чувствуваат пријатно, на Германците им е чудно што носат тренерки во речиси секоја прилика.

Откако видеото беше објавено, следеа лавина коментари на социјалните мрежи.

Додека едни сметаат дека тој начин на облекување е одраз на некултура, други не гледаат ништо лошо во тоа.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail