ВИДЕО: Гладна верверичка нападна опасна змија

ZMIJA-1.jpg

Една африканска верверичка толку огладнe што за свој плен одбра змија – отровница и се впушти во исклучително тешка битка.

Погледнете:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail