ВИДЕО: Гром удри во млада девојка за време на прошетка

grom-plaza.jpg

Дваесет и петгодишна девојка била погодена од гром додека се шетала на плажа во близина на Сао Паоло, а лекарите сѐ уште се борат за нејзиниот живот.

Девојката претрпела срцев удар, а според последните информации објавени од тамошните медиуми, се наоѓа во критична состојба.

Снимката од страшниот инцидент откри дека во непосредна близина се наоѓале уште десетина луѓе, како и едно дете, но бразилските портали не наведуваат дека некој друг, освен девојката, бил повреден.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail