Видео: Интервју со ректорот на УГД за 10 години Универзитет

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“, проф. д-р Блажо Боев, по повод 10-годишнината на Универзитетот неодамна имаше гостување во медиумите. Едно од тие интервјуа ви пренесуваме во целост. Станува збор за интересен разговор во кој ректорот на УГД зборува за рангирањето на Универзитетот како второрангирана институција од сите високообразовни установи во Република Македонија.

Ректорот на УГД зборува и за развојот на Универзитетот и за дисперзираните студии како и за сите можности што оваа установа им ги нуди на идните студенти. Во продолжение погледнете го целосното интервју со ректорот на УГД.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail