Видео: Искуства на Еразмус студенти во Македонија и во странство

erazmussss.jpg

Еразмус искуството несомнено е едно од најинтересните и најкорисните за студентите во цела Европа. Голем дел од студентите на УГД заминуваат на Еразмус размена на некои од универзитетите во Европа, но и студенти од Европа пројавуваат интерес да бидат дел од УГД во период од неколку месеци.

Универзитетската радио и телевизија разговараа со дел од студентите кои имаат вакви искуства во Македонија и во странство. Ви ги претставуваме во видеата во продолжение.

Студент од Полска во Штип

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail