ВИДЕО: Јаде лисја и гранки со децении и никогаш не се разболел

Пакистанецот Мехмуд веќе 25 години јаде лисја и гранки од дрвја, и оттогаш никогаш не се разболел, пишува „Њујорк Пост“.

Силниот седокос човек со магарето застанува до некое дрво, откорнува гранче со лисја и, едно по едно почнува да ги голта, истовремено слатко грицкајќи си од гранката… Тој ја започнал својата „козја диета“ кога пред 25 години останал без работа и немал пари за нормална храна.

Денес, Мехмуд има работа и доволно пари, но и натаму ја продолжува таа своја пракса, оти, како што самиот тврди, оттогаш не се разболел.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail