ВИДЕО: „Јовано Јованке“ во филхармонијата во Хамбург

На концерт насловен „Век на прогони“ од страна на филхармонијата од Хамбург, каде што специјален гостин беше тапанарот Мартин Грубингер, беше свирена македонската песна „Јовано Јованке“.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail