Видео: Како „патува“ храната во нашиот организам кога јадеме

hrana.png

Сите уживаме во храната, главните јадења, грицки… и често има нешто кое стомакот не може да го поднесе, обично така се кажува.

Од друга страна постои храна која не воодушевува. Но, сте се запрашале ли како изгледа „внатре“ еден залак низ грлото?

Веруваме ќе бидете воодушевени од видеото и ќе се сетите на него уште на првиот следен залак…

Погледнете, навистина поучно видео.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail