Видео кое освои многу награди: Што ќе се случи ако астероид удри во Земјата?

videoto-koe-osvoi-mnogu-nagradi-shto-kje-se-sluci-ako-asteroid-udri-vo-zemjata-01_2.jpg

Океаните покриваат околу 71% од површината на Земјата, па поголема е шансата астероид да удри во вода, отколку на копно.

Ова видео кое освои многу награди, е креирано од Los Alamos National Lab и ни покажува детална симулација на тоа што може да се случи, ако астероид удри во Земјата.

Погледнете ги анализите кои ги направиле во оваа лабораторија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail