Целата сцена случајно ја сними Артем Ткаченко, кој ги снимал убавините на Бахами со дрон.

Тој го фати моментот кога момчето возбудено влетува во водата, меѓутоа не било ссвесно дека на неколку метри од брегот има ајкули.

Кога тргнаа кон пленот, Ткаченко почнал да вика по момчето кое успеало да избега на време.

-Добро е што ме слушна, изјави Ткаченко.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail