ВИДЕО: Можеби едно од инспиративните интервјуа за работа во Heineken?

Сите ние сме биле на многу интервјуа за работа и сите речиси изгледаат слично едно на друго. Клише прашања и досадни измислени одговори.

Погледнте како Heineken го избра нивниот нов вработен.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail