Исланѓаните измисија оригинален начин да ги принудат несовесните возачи задолжително да застануваат на пешачките премини.Тие направија премин кој е во 3Д и кога возачите ќе се приближат до него изгледа како „зебрата“ дека ќе удри во нивниот автомобил.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail