„Emirates Palace“ луксузниот хотел со 5 ѕвезди во Абу Даби го декорираше својот хол со традиционално најскапата елка во светот.

Елката е висока 13.1 метри, а украсена e со скапоцени камења, дијаманти, бисери, смарагди и сафири, сите обезбедени од Калифа Хури, сопственик на „Style Gallery“.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail